Sajószögedi VI. Nemzetközi Krumpli Fesztivál


Helye: Sajószöged- Szabadidő Park


08.00-tól - 09.30-ig - Kulináris párbaj, sportversenyek. Csapatnevezés.Lovas hírverés, kisbíróval.
08.00-tól - 12.00-ig - Egyéni nevezések.
10.00-től - 10.30-ig
Fesztivál ünnepélyes megnyitása.
A rendezvényt megnyitják a védnökök: Kovács Tibor országgyűlési képviselő úr, és Sajószöged polgármestere Ládi Balázs úr. Termények egyházi áldása a történelmi egyházak képviselőivel. A programok ismertetése Kovács József úr főszervező részéről. Közreműködik a tiszaújvárosi Énekszó baráti kör.

10.00-től - 13.30-ig - Kulináris párbaj a helyszínen nevezett csapatok és egyének részére. Üst-Liga (főzőverseny). Krumpli-Liga (8 állomáson vidám vetélkedő).
10.00-től - 13.30-ig - Torinó focikupa (nevezés a helyszínen).
10.00-től - 13.00-ig - Egészségpont (ingyenes egészségügyi orvosi szűrővizsgálat - ÁNTSZ).
10.30-tól - 11.15-ig - Sajószögedi Napközi Otthonos Óvoda, Kölcsey Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészet Oktatás gyermekeinek színes műsora.
11.00-tól - 12.00-ig - Konzultációs Sátor külön program alapján.
11.15-től - 11.45-ig - PEPPER Akrobatikus Rock and roll
11.45-től - 12.45-ig - Daloskörök és zenekarok találkozója. Fellép: Újszentmargitai Énekkar, Attalai Tánckar
12.45-től - 14.00-ig - Daloskörök és Zenekarok találkozója, közreműködik a Búzavirág Népdalkör és a Citera együttes.
közben
13.30-tól - 14.00-ig - Étkek minősítése, 3 fő szakmai és 15 fős társadalmi zsűrivel.
14.00-tól - 14.40-ig - Lovasbemutató, a Polgári Lovas Bandérium részvételével.
14.40-től - 15.10-ig - BIG-BAND sajószögedi Fúvószenekar.
15.10-től - 15.20-ig - Résztombola sorsolás
15.20-tól - 16.20-ig - Daloskörök és Zenekarok találkozója, közreműködik a Soroksári Népdalkör és Néptánc együttes.
16.20-tól - 16.40-ig - Eredményhirdetés és díjátadás.
16.40-től - 17.20-ig - Délutáni fieszta. Musical Varázsklub 96 musical csoportja
17.20-tól - 18.00-ig - Miskolci operett slágerek, Miskolci Nemzeti Színház művészei (Eperjesi Erika és a társulat tagjai)
18.00-tól - 18.20-ig - Krumpli Fesztivál szépe választás (fürdőruhás felvonulás).
18.20-tól - 18.40-ig - Tombolasorsolás
18.40-tól - 19.00-ig - Krumpli Fesztivál szépe választás (estélyi ruhás felvonulás).
19.00-tól - 19.45-ig - Show Time Táncstúdió fergeteges táncos műsora.
19.45-től - 20.15-ig - Krumpli Fesztivál szépe választás, tombolasorsolás, eredményhirdetés.
20.15-től - 21.00-ig - Hastáncbemutató (miskolci és tiszaújvárosi egzotikus szépségű hölgyek részvételével).
21.00-tól - 01.00-ig - Non-stop bál, PONT Együttes részvételével.
Napközben kiegészítő rendezvények:
Kedvezményes vásárlás, kóstolással (krumpli, zöldség, gyümölcs, biotermékek, bor, stb.).
Kézműves bemutatók, gyöngyfűzés, fafaragás, sütés- főzés, kirakodóvásár.

A fesztivál díszvendége: Soroksár

13.00 órától Fesztivál menü: 950,-Ft/adag.
"A" menü: toroskáposzta, kenyér, sör vagy üdítő
"B" menü: házias kolbász- hurka, burgonya, kenyér, sör vagy üdítő.

Tombola ára: 200,-Ft/db

A műsorváltoztatás jogát a rendezők fenntartják!

Szeretettel vár minden érdeklődőt az ASZT-a civil szervezet!

Elérhetőségek: 06-70-3739-181
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Web: www.krumplifesztival.aszt-a.hu

MEZŐKERESZTESI LOVAS- ÉS VÁROSNAPOK

Falunap
2010. augusztus 20-21.

Program:
Augusztus 20. (péntek)
08:30 Mazsorettek, fúvósok és lovasok toborzója
09:15 Megnyitó, az újkenyér szentelése, áldása a Városháza előtt
10:00 A Népkertben és környékén „Dávid János" emlék főzőverseny, „Jakab Miklós" Fogathajtó és Díjugrató Lovas Verseny, kispályás labdarúgó kupa, gyermekműsor, karate, tánc és rendőrkutyás bemutató, játszóház, több alkalommal értékes tárgynyeremények sorsolása Az esti órákban Sandra és Attila, valamint az Időgép együttes

Augusztus 21. (szombat)
14:00 Bábelőadás
14:40 Mezőkeresztesi Férfi-és Vegyeskórus
15:00 A Miskolci Operett Színház művészei
16:00 Szűcs Judit
16:50 Mezőkeresztesi Real Dance Együttes
17:10 Josh és Jutta
18:00 Az Animal Cannibals együttes
19:30 Piramis együttes élő koncert
Tűzijáték

Mindkét napon ugrálóvár, dodgem, szórakoztató játékok, büfé, bazár, stb.

Polgármesteri Hivatal 49/530-045

M e g h í v ó

III. Bogrács-Fesztivál
2010. Július 31.
T i s z a k e s z i

(Meghívó PDF )



PROGRAMOK

05:00- Horgászverseny a Tiszán
10:00- Főzőverseny megnyitója
13:00 Ebéd- sütemény sütő verseny
14:00- Zenés gyermek műsor
15:00 „Százszorszép" dalkör Újszentmargita
16:00 Defekt duó műsora
17:00 Kiss Lajos polgármester köszöntője - Eredményhirdetés /Horgászverseny, Főzőverseny/
18:00 Motoros bemutató
19.30 Operett-musical műsor
20:30 Pap József Faluszépítő Egyesület műsora
21:30 APOSTOL együttes élő koncert
23:00 Tűzijáték a Tisza parton

Mindenkit szeretettel vár
Tiszakeszi Község Önkormányzatának
Képviselő-testülete nevében:
Kiss Lajos polgármester

NYÁRÁD NAPOK

(PDF)

2010. augusztus 20-21.
Tisztelettel meghívom Önt, családját és barátait a Nyárád Napok rendezvényeire, programjaira.
A rendezvény EU-s pályázati támogatással valósul meg.

A tervezett program

Augusztus 20.
09.30 Koszorúzás a Szent István szobornál
10.15 Juhász László művésztanár kiállításának megnyitója - az iskola "kis tornaterme". A kiállítás megtekinthető mindkét nap 11-18 óra között.
11.00 Juhász Tamás zongoraművész koncertje - római katolikus templom
12.00 Ünnepi szentmise kenyérszentelés - római katolikus templom
15.00 Regionális népdalköri fesztivál
19.00 Dáridó (nóta, operett, táncdal)
21.00 Táncház: A Matyó Néptáncegyüttes műsora

Augusztus 21.
09.00 Nyárádi bográcsparti és főzőverseny
09.30 "Rúgjuk a bőrt" kispályás labdarúgás
09.30 Ugrálóvár gyerekeknek
09.30 Paintball
10.30 Íjászat
12.00 Gyermekprogram: a Lármafa együttes műsora
13.00 Jó ebédhez szól a nóta Tarnai Kiss László közreműködésével
14.00 Tréfás ügyességi vetélkedő gyerekeknek, felnőtteknek és családoknak
16.00 Regionális amatőr rockfesztivál
19.00 Kiss Ádám táncprodukciója
19.15 Eredményhirdetések
19.45 Kertimozi: István, a király
22.00 Takáts Tamás Dirty Blues Band koncertje
23.30- Utcabál: zenél a Koktél együttes

Sárosi Ferenc polgármester

Programjaink többnyire az iskola udvarán és parkjában lesznek.
Az ettől eltérő helyszíneket jelezzük.
A főzőversenyre augusztus 19-én 12 óráig jelentkezők (Kisné Jacsó Orsolya iskolatitkárnál a 49/425-332-es telefonon) kb. 2 kg sertéshúst kapnak a verseny kezdetekor. 

FALUNAPI MEGHÍVÓ

„III. SAJT FESZTIVÁL"
2010. AUGUSZTUS 14.
(program PDF formátumban)


09:30-12:00 MEZŐSÉGI OLIMPIA A Dél-borsodi LEADER tag településekről érkező 4 fős csapatok részvételével
12:00-14:00 EBÉD (Babgulyás minden kedves részvevőnek és érdeklődőnek)
13:00 óra OLIMPIA EREDMÉNYHIRDETÉSE
14:00 óra Helyi termékvásár megnyitója FŐZŐVERSENY INDÍTÁSA (szabadon választott ételek)
15:00-20:00 KULTURÁLIS KAVALKÁD
- Helyiek bemutakozása (óvodások, Fénysugár kórus)
- Környező települések , kistérség csoportjainak műsora
- Robi mulatós slágerei (Rátkai Róbert énekel)
- Abasári Hagyományőrző Dalkör műsora
18:00-19:00 FURDI ZSÓKA DIVAT-és TÁNCSTÚDIÓ MŰSORA
19:00 ANIMUS CSENGETTYŰ EGYÜTTES MŰSORA
19:30 TOMBOLA, EREDMÉNY HIRDETÉS
21:00 ÓRA SZABADTÉRI BÁL FLAMINGÓ ZENEKAR MISKOLC