Vattai Református Közösségi Ház felújítása

A Vattai Református Egyházközség 2012 decemberében nyújtott be pályázatot az EMVA III. tengelyének Falumegújítás- és fejlesztés jogcímére. A pozitív elbírálást követően a támogatott beruházás keretében teljes egészében megújult a Református templom udvarán található Református Közösségi Ház (Szemere B. u. 63.). Megtörtént a leromlott állapotú épület tetőzetének teljes felújítása, a vakolatok javítása, az épület színezése, az ereszek cseréje és a nyílászárók javítása. Sor került a konyha és a vizesblokk felújítására, korszerűsítésére, a padlóburkolatok cseréjére, továbbá a belső vakolatok javítására. Külső járda épült enyhe lejtéssel. Napkollektor elhelyezése és szolárrendszer kiépítése is megvalósult a pályázat keretében meleg víz előállítás céljából. A fejlesztés által az épület immár méltó helyszínt biztosít az egyházközség és azzal együttműködő civil szervezetek által megszervezett közösségi események számára.
A jóváhagyott EMVA támogatás összege bruttó 100 százalékos támogatás mellett 18.937.035 Ft volt.